Telli asendusõpetaja ASÕPist!

Perioodil 01.01-31.12.2022 koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga pakume täiendavalt tasuta asendusõpetaja tuge COVID-19 kriisi leevenduseks. Vaata lähemalt tingimusi SIIT. Koostöös Heateo Sihtasutuse Haridusfondiga saate Ukraina laste eesti keele õppe toetuseks tellida asendusõpetaja SIIT.

186 liitunud kooli ja lasteaeda
87% leitud sobilik asendusõpetaja
2500 liitunud asendusõpetajat
98% kõrgharidus olemas või pedagoogiline omandamisel

Miks tellida asendusõpetaja?

Kiire lahendus

Õppeasutus sisestab enda asendussoovi veebikeskonnas ja ASÕP leiab teile sobiliku asendusõpetaja. Võimalusel leiame teile asendusõpetaja juba järgmiseks päevaks.

Vähem stressi

Asendusõpetaja tellimine aitab vähendada koolis olevate õpetajate stressi, kes muidu peaksid asendused läbi viima.

Uued inimesed õpetajaks

Toome koos haridusse uusi inimesi, et anda neile võimalus kiinduda õpetajaametisse.

Kvaliteetsed asendusõpetajad

Kõigil asendusõpetajatel on kõrgharidus või pedagoogiline kõrgharidus omandamisel, nad on läbinud veebipõhise tunniandmiskoolituse ja neil on juhtimise või noortega töötamise kogemus.

Kaasamõtlejad

image-placeholder

Haridus- ja Teadusministeerium

image-placeholder

Eesti Linnade ja Valdade Liit

image-placeholder

Tallinna Haridusamet

image-placeholder

Fontes

image-placeholder

Heateo Haridusfond

image-placeholder

Heateo mõjufond

Kuidas toimub asendustunni andmise protsess?

asendustunni registreerimine
tunni andmine

Sooviavalduse saatmine

Esitage oma sooviavaldus asendusõpetaja saamiseks. Esmakordsel tellimisel sõlmitakse kooliga koostööleping.

Sobiva asendusõpetaja leidmine

ASÕP saadab päringu laiali sobivatele asendusõpetajatele, valib huvilistest välja sobivaima ja viib kontakti kooliga.

Asenduse läbiviimine

Kool/lasteaed saadab asendusõpetajale vajaliku eelinfo asenduse kohta ja asendusõpetaja viib läbi kokkulepitud tunnid.

Tagasiside ja arve

Peale asendust saate anda tagasiside, kinnitada asendustunnid ja arve laekub järgmise kuu 5. kuupäevaks.

Mida me pakume?

Mida räägivad kooli- ja õppejuhid?

Korduma kippuvad küsimused

Oleme asendusõpetaja leidnud 9-l juhul 10-st. Oleme kiirkorras leidnud asendusõpetaja 10 minuti, 30 minuti ja poole päevaga, kuid soovitame võimalusel pikemalt ette teatada, et oleks rohkem aega parima asendusõpetaja leidmiseks ja asendusõpetajal piisavalt aega ette valmistumiseks.

Meie asendusõpetajad on kõrgharidusega, pooltel neist on pedagoogiline haridus olemas või omandamisel, enamikel (80%) on olemas juhtimiskogemus ja/või (85%) töökogemus laste või noortega.

KOOLIS: Ühe 45-minutilise asendatud tunni eest on tasu lühiajalise asenduse puhul 24.60€ ja pikaajalise asenduse puhul 27.55€. Lühiajaliseks asenduseks loetakse asendust, mis kestab kuni kaks nädalat, seejuures võib ühes nädalas olla maksimaalselt 24 45-minutilist asendustundi. Pikaajaline asendus tähendab tegevõpetaja tundide asendamist enam kui kahe nädala jooksul või kahenädalase perioodi jooksul juhul, kui asendustundide arv ületab 24 45-minutilist tundi nädalas. Sellest lühiajalise asenduse puhul 19.68€ ja pikaajalise asenduse puhul 22.63€ eurot moodustab asendusõpetaja töötasu koos tööjõumaksudega ning 4.92€ on MTÜ ASÕP-i teenustasu, mis sisaldab raamatupidamist, asendusõpetajatega töölepingute sõlmimist, koolitust, värbamist, valikut ja vahendustööd.

LASTEAIAS: Ühe 60-minutilise asendatud tunni eest on tasu lühiajalise asenduse puhul 19.64€  ja pikaajalise asenduse puhul 22€. Lühiajaline asendus tähendab tegevõpetaja tundide asendamist kuni kahenädalase perioodi jooksul, seejuures võib ühes nädalas olla maksimaalselt 30 asendustundi. Pikaajaline asendus tähendab tegevõpetaja tundide asendamist enam kui kahe nädala jooksul või kahenädalase perioodi jooksul juhul, kui asendustundide arv ületab 30 tundi nädalas. Sellest lühiajalise asenduse puhul 15.74€ ja pikaajalise asenduse puhul 18.10€ eurot moodustab asendusõpetaja töötasu koos tööjõumaksudega ning 3,90€ on MTÜ ASÕP-i teenustasu, mis sisaldab raamatupidamist, asendusõpetajatega töölepingute sõlmimist, koolitust, värbamist, valikut ja vahendustööd.

 

Nii kauaks, kui on vajadus. Tundide asendamine võib olla nii lühi- kui ka pikaajaline. Meie asendusõpetajad on asendanud tegevõpetajat ka 2-3 kuulise perioodi jooksul. Seejuures on nad koostanud ja hinnanud ka kontrolltöid. Lisaks on meie kaudu üle 40 inimese suundunud koolidesse osa- ja täiskoormusega õpetajateks. Selle üle on meil ainult hea meel. :)